Cześć!

Nazywam się Justyna, mieszkam na Śląsku i od 2015 roku prężnie udzielam się w sieci. Przez ponad 4 lata prowadziłam poczytnego bloga Nastoletnie Wypiekanie. Nazwa związana była z moim wiekiem, gdyż przygodę z blogowaniem zaczęłam jako „smarkata” 15-latka ;). Kto by pomyślał, że wypieki, blogowanie i fotografia staną się nie tylko moją pasją, ale i też sposobem na życie. Gdy dwójka z przodu zawitała, nazwa bloga uległa zmianie. Wciąż jest słodko, smacznie i domowo, jednak teraz już profesjonalnie- pod imieniem i nazwiskiem.

Codziennie kształcę swoje umiejętności, jasno stawiam sobie cele i dążę do ich realizacji. Odbyłam wiele szkoleń, kursów i praktyk zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prowadzę liczne warsztaty kulinarne dla dorosłych i dla dzieci, a w 2019 roku spełniłam jedno z największym marzeń, wydając swoją pierwszą autorską książkę kulinarną, zwaną obecnie jako Cytrynka.

Od małego towarzyszy mi aktywność fizyczna- od akrobatyki, po lekkoatletykę, siłownię i wiele sportów zespołowych. Ruch jest lekarstwem dla głowy- daje wyciszenie i pozwala zachować równowagę. Kształtuje charakter, uczy samodyscypliny i pokory.

Jestem ogromną miłośniczką zdrowego jedzenia, nie odmawiam dobrej kawy, kremowym fit sernikiem też nie pogardzę, a marchewki potrafię jeść „hurtowo” ;). Myśl o pysznym porannym śniadaniu działa na mnie lepiej niż niejeden budzik. Jedzenie nieustannie mnie intryguje, inspiruje i uszczęśliwia na każdym kroku. Po uszy zakochana jestem w domowych wypiekach: w zapachu świeżego chleba z chrupiącą skórką, korzennych ciastach, których zapach unosi się po całym domu, w deserach, które przygotować można na tysiąc sposobów. Często siadam obok piekarnika i obserwuję, jak wypieki pięknie wyrastają, zmieniają swój kształt, kolor i strukturę. To magiczne i nieustannie zachwycające!

Mam nadzieję, że znajdziesz na moim blogu wiele smacznych inspiracji, które pozwolą Ci zaskoczyć nawet najbardziej wymagających gości. Rozgość się, a w wolnej chwili zajrzyj również na mojego Instagrama i Facebooka.